Zaznacz stronę

Frank Sinatra śpiewał, że popełnił za mało istotnych błędów w swoim życiu, by je wymienić.

Każdy z nas ma kilka takich „błędów biznesowych” i wszyscy mamy nadzieję, że potrafimy wyciągnąć z nich jakąś naukę.

Nie bierz pod uwagę historii

Kiedy nie znamy historii lub tła tego, co widzimy, robimy błędne założenia, dlaczego coś się stało lub dlaczego ktoś zachowywał się w określony sposób. To, co wyglądało na niesamowity sukces, często nie bywa tak spektakularnym osiągnięciem, kiedy tylko poznajemy historię.

Zbytnie martwienie się tym, co myślą inni

Istnieją ludzie, którzy znajdą powód, by Cię nie lubić, bez względu na wszystko. Wszystko, co robisz, przechodzi przez filtr negatywności. Dlaczego tak bardzo staramy się zadowolić niedoścignionych?

Gonić króliki zamiast słoni

Niektórzy z nas mają tendencję do celowania zbyt nisko, do robienia mniejszych projektów. Znasz ten problem? Małe rzeczy są zabawne, szybkie i łatwe do osiągnięcia, więc ściganie ich sprawia, że czujemy się lepiej, ale takie podejście nie pomaga nam stać się lepszym. Sięgajmy wyżej.

Jesteś zbyt zajęty

Nie myl aktywności z osiągnięciem. Jeśli jesteś zbyt zajęty, nie zauważysz okazji, które pojawią się na Twojej drodze.

Mówienie „tak”

Często jesteśmy proszeni o bezpłatną poradę lub inne usługi. I w duchu wielkoduszności często to robimy… To dobre, ale czy nie prowadzi do rozczarowań? Filantropię lepiej jest traktować jako celowy wybór niż odpowiedź na przypadkową prośbę.

Zarządzanie kontaktami

Nawyk i lenistwo często uniemożliwiają wykorzystanie zarządzania bazami danych w miarę rozwoju firmy i poprawy oprogramowania. Do czego to prowadzi? Do utraty wielu cennych informacji o kliencie. Zrób sobie i swojej firmie przysługę: śledź i utrzymuj kontakty.