Zaznacz stronę

Maflow

Najważniejszym projektem realizowanym przez zespół DB77 było przejęcie z upadłości oraz gruntowna reorganizacja Grupy Maflow. Projekt Maflow realizowany był w okresie 5 lat. W tym czasie wyniki finansowe grupy zostały poprawione ze 120 mln zł straty do 18 mln zysku odnotowanego w 1 kwartale 2016 roku.

 

%

Podniesione ceny

%

EBITDA

%

Nowych projektów

Organizacja pomiędzy 2011 a 2016 rokiem wzrosła o 1000 osób i osiągnęła liczbę 3500 pracowników. Łącznie dostawy realizowane były na 127 liniach produkcyjnych klientów na całym świecie.

Za realizację projektu Maflow otrzymaliśmy wiele nagród, w tym nagrodę dla najlepszego dostawcy globalnego VW w 2014 roku, a Piotr Wiśniewski jako CEO Maflow otrzymał nagrodę Managera Roku 2014 rynku automotive w Polsce.

Uruchomione zostały nowe zakłady w Indiach i Meksyku, a pozostałe zakłady Grupy zostały głęboko zrestrukturyzowane (mapa zakresu realizacji projektu na schemacie). Globalne rozlokowanie zakładów zapewniło możliwość dostaw dla wszystkich zakładów produkcyjnych globalnych producentów samochodów osobowych i ciężarowych.

W czasie pracy zespołu DB77 w Grupie Maflow Spółka została nominowana do 174 projektów oraz z sukcesem uruchomiła projekty dla większości producentów samochodów na świecie o wartości około 800 mln euro (klienci oraz projekty realizowane dla nich na schemacie obok).

Części produkowane w zakładach grupy Maflow montowane były do 11 mln pojazdów rocznie na terenie całego świata od Japonii po Patagonie.

Zespół DB77 przeprowadził skutecznie 8 programów podwyżkowych w których podniesiono ceny wyrobów gotowych zamawianych przez producentów samochodów od 17 do 38%.

W 2016 roku gdy DB77 kończyło okres 5 lat przebudowy Grupy Maflow, przychody Grupy były na poziomie 240 mln euro rocznie. Rentowność EBITDA sięgała 10%. Nowe projekty stanowiły 60% portfela zamówień.  Dla szeregu odbiorców Maflow stało się jedynym dostawcą danego komponentu.

Metoda

Wszyscy członkowie zespołów DB77 mają 10-letnie bądź większe doświadczenia na stanowiskach eksperckich i managerskich w fabrykach z branży automotive. Nasz zespół reprezentuje wszystkie główne procesy występujące w zakładach Tier 1 oraz Tier 2.

Preferowaną przez nas formą rozliczenia jest wynagrodzenie za sukces, ponieważ jesteśmy pewni realizacji  zakładanych celów.

Projekt obejmował

N

Reorganizację przejętej od syndyków masy upadłościowej zakładów w Europie oraz w krajach BRIC;

N

Restrukturyzację nierentownych zakładów produkcyjnych Grupy Maflow;

N

Odbudowę relacji z producentami samochodów osobowych i ciężarowych

N

Realizację inwestycji typu green i brownfield – budowa zakładów produkcyjnych w Indiach i Meksyku;

N

Rozszerzenie działalności – pozyskanie nowych zleceń jako Tier 1 wartych około 800 mln euro.

Obecnie koncentrujemy się na:

N

Rozwoju dostawców Tier 1 oraz Tier 2 dla rynku automotive w tym na zlecenie OEM;

N

Procesach reorganizacji i transformacji przedsiębiorstw pod względem tak twardych, jak i miękkich kompetencji;

N

Działaniach na rzecz osiągnięcia wzrostu efektywności produkcji zakładów produkcyjnych (Lean Management);

N

Obniżaniu kosztów całkowitych wytwarzania wyrobów;

N

Renegocjacjach kontraktów handlowych z odbiorcami i dostawcami;

N

Handlowych oraz operacyjnych badaniach due diligence oraz analizach potencjału wzrostu po przejęciu.

Kontakt

ul. Żółkiewskiego 31
87-100 Toruń
Mobile: +48 511 757 799
KRS: 0000683994
NIP: 9562310839