Zaznacz stronę

Jak szukać i otrzymywać profesjonalne opinie?

Wielu z nas nie wie, jak to zrobić skutecznie. Istnieje tendencja do natychmiastowego podjęcia obrony lub próby zracjonalizowania złej recenzji. Spójrz na tę infografikę od pozornych ekspertów na ten temat i zobacz, jak wiele z nich sugeruje, że ignorujesz negatywne opinie lub racjonalizujesz je, oceniając uczciwość osoby, która je oferuje. Nic dziwnego, że tak wielu ludzi nie rozpoznaje, że opinie są lepsze.

Poświęć chwilę i pomyśl o swoim życiu. Postaraj się zidentyfikować ludzi, którzy naprawdę zrobili dla coś dla Ciebie. Niezależnie od tego, czy jesteś rodzicem, nauczycielem, trenerem czy kaznodzieją, wszyscy są tymi, którzy udzielili ci informacji zwrotnych. Dlatego ucz się, jak szukać i otrzymywać porady oraz włączać tę pętlę zwrotną do swojego profesjonalnego repertuaru. Staniesz się silniejszy w swojej pracy i swoim życiu.

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zacząć:

  • Poproś o opinię! Wszyscy mamy martwe punkty, które inni mogą pomóc oświetlić. Nie bój się szukać porad i opinii na temat tego, co robisz i co możesz zrobić, aby poprawić swoje wyniki.
  • Poproś o więcej! Możesz poprosić o więcej szczegółów, gdy ktoś przekaże Ci informacje zwrotne. To najlepszy sposób, by w pełni zrozumieć myśli, które osoba ma na twój temat.
  • Posłuchaj wiadomości. Przekazywanie opinii jest wyzwaniem dla wielu osób. Jesteśmy uspołecznieni, aby nie zranić uczuć. Zapewnienie szczerej informacji zwrotnej może wymagać odwagi. Czasami słowa nie są całkiem trafne. Nie dajcie się zwieść słowom, które zawierają informacje zwrotne. Zamiast tego posłuchajcie wiadomości i spróbujcie się z niej uczyć.
  • Rozpoznanie możliwości współpracy. Gdy ktoś przekaże Ci opinię, skorzystaj z możliwości współpracy z tą osobą. Połącz siły z tą osobą, aby rozwinąć sprzymierzeńca, którego możesz użyć.
  • Ktoś się o ciebie troszczy i chce ci pomóc? Spójrz na to jak na okazję, by stać się lepszym w tym, co robisz. Jeśli staniesz się defensywny, przestaniesz słuchać.
  • Ustal, co z nią zrobisz. Chociaż prawdą jest, że nie wszystkie opinie są konstruktywne, w każdej informacji jest ziarno prawdy. Trenuj się, aby odszukać to ziarenko od nawet najbardziej negatywnej reakcji na twoją pracę, a staniesz się lepszy.