Zaznacz stronę

Wiele lat temu pracowałem dla firmy, w której dyrektor generalny wykazywał, jak wiele godzin pracowali pracownicy. Zwrócił uwagę na to, kto przyszedł wcześniej, a kto się spóźnił. Nagradzał każdego, kto się nie spóźniał. W rezultacie wszyscy, oprócz najodważniejszych, przychodzili wcześnie i wielu z nich zostawało do późna. Niekoniecznie pracowali – czytali czasopisma, pili kawę i dzwonili – ale ich obecność została zauważona i nagrodzona. Najgorszy był asystent, który miał dostęp do harmonogramu szefa. Potajemnie informował przyjaciół, kiedy szef wyjeżdżał z miasta. Prezes zamiast nagradzać wyniki, nagradzał czas spędzany w fotelu. Zamiast skupiać się na osiągnięciach, skupił się na godzinie przyjścia do pracy. Większość nienawidziła tej praktyki, ale nikt nie odważył się poinformować o tym szefa.

Ile i jakie zachowania twoi pracownicy traktują jako irytujące, o czym nie wiesz? Oto pięć możliwości:

  1. „Nagradzasz złe rzeczy”

Czy jesteś w kategorii podobnej do CEO powyżej?

To, co zostanie nagrodzone, zostanie wykonane. Jest to tak znany aksjomat zarządzania, że ​​jest niemal banalny. Jest to jednak całkowicie prawdziwe. Skupienie uwagi skupia uwagę pracowników. Określ wyniki, które mają znaczenie i skup się na tych rzeczach. I nie bądź jak dyrektor wykonawczy, który myli aktywność z osiągnięciem.

  1. „Nie słuchasz”

Nawet jeśli pracownik coś ci powiedział, może go nie usłyszeć. Zbyt łatwo jest się rozpraszać i zajmować czymś innym. To wyzwanie, przed którym stoi wielu z nas. Najszybszym sposobem, aby stać się lepszym słuchaczem, jest łatwe: gdy pracownik znajduje się w Twojej przestrzeni roboczej, aby porozmawiać, wyłącz powiadomienia e-mail, zamknij drzwi i pozwól monitorowi przejść w tryb uśpienia. Daj swoją niepodzielną uwagę osobie stojącej przed tobą. Będą czuli, że je doceniasz i prawdopodobnie zwiększysz jakość i szybkość interakcji.

  1. „Nie zauważasz, co robię”

W każdej firmie jest osoba, która znana jest z samouwielbienia, którego nienawidzą inni pracownicy. Co więcej – nie podoba im się, że kierownictwo zauważa jej wysiłki, ponieważ łatwo je zaobserwować. Liderzy często nie zwracają uwagi na dobrą i często lepszą pracę wykonywaną przez innych, która często wykonywana jest za kulisami, poza centrum uwagi. Blask autopromocji nie ślepi wielkich przedsiębiorców. Szukają tych ludzi, którzy robią dobrą robotę i zwracają na to uwagę.

Nie daj się zwieść ludziom, którzy są lepsi w promowaniu siebie niż w osiągnięciu wyników.

  1. „Twoja postawa jest do bani”

Postawy są zaraźliwe. Neurony lustrzane odbierają nastroje otaczających nas ludzi i mają na nas ogromny wpływ. Liderzy są szczególnie silni w kształtowaniu nastroju zespołu. Nie oczekuj, że inni będą bardziej optymistyczni niż Ty, jednak pamiętaj, że Twoja postawa jest zaraźliwa, więc zwracaj uwagę na to, kiedy pojawiasz się w pracy.

  1. „Nie ufam ci”

Jeśli ludzie ci nie ufają, pójdą za tobą,

ale nie będą czuć zaangażowania. Nie myśl, że można skutecznie podzielić zaufanie pomiędzy pracowników. Jeśli jesteś znany z tego, że jesteś niegodny zaufania w swoich osobistych transakcjach, prawdopodobnie niewielu zaufa ci w twoich zawodowych kontaktach. Nikt nie potrafi przeczytać twoich myśli. Jeśli chcesz dowiedzieć się innych rzeczy, których twój zespół może nienawidzić, ale jest niechętny, aby się nimi z tobą podzielić, pracuj nad budowaniem zaufania i otwartością na dobre i złe wieści. Następnie zapytaj ich, co naprawdę myślą.

Zastanów się, co robisz, czego Twoi pracownicy nienawidzą, ale nie mówią ci tego. Nikt nie jest doskonały. Potrzeba odwagi moralnej, aby zidentyfikować i skonfrontować swoje słabości, ale to jest dokładnie to, co musisz zrobić, jeśli chcesz być lepszym przywódcą.