Zaznacz stronę

„Menedżerowie często popełniają największe błędy w rzeczach, które wcześniej robili najlepiej.”

Robert Townsend

 

Błędy wysoko wykwalifikowanych menedżerów:

# 1. Brak delegowania.

Jeśli awansowałeś od wewnątrz organizacji, jesteś bardziej wykwalifikowany niż koledzy w innych obszarach. Organizacje zwykle NIE promują niekompetentnych.

Ci najbardziej wykwalifikowani menedżerowie często mają trudności z delegowaniem zadań. Jak to się kończy? Tak, że ostatecznie masz dwie prace – zachowujesz ważne aspekty tej starej i przejmujesz nowe obowiązki zarządcze. Jak tego uniknąć? Poniżej wskazówki, które pomogą Ci przekazać zadania:

  • Zapytaj najlepszych pracowników, jakie nowe obowiązki chcieliby wziąć na siebie.
  • Zachęcaj ludzi do stawiania sobie wyzwań i wspieraj ich w ich wykonaniu. Zrób część trudnej pracy, ale nie całość.
  • Idź powoli, aby iść szybko. Wydajność spada – zanim się poprawi – gdy ludzie uczą się nowych umiejętności. Zazwyczaj wszystko to, co zostało zrobione dobrze za pierwszym razem, było zbyt łatwe.
  • Czujesz się sfrustrowany, jeśli pracujesz do późna, a wszyscy inni wracają do domu na czas? To nie ich wina, że ​​wykonujesz za nich i pracę i przejmujesz ich obowiązki.
  • Wyeliminuj słabych wykonawców. Tendencja do ochrony ludzi, którzy nie potrafią wykonywać swojej pracy, szkodzi wszystkim. Nadzieja jest naszym wrogiem, kiedy za rogiem nie ma postępu.

# 2. Rozmowa.

Za dużo mówisz, gdy temat przechodzi do zadań, które dobrze wykonujesz. Liderzy są i zawsze będą oceniani znacznie surowiej niż inni, dlatego powinieneś słuchać dwa razy więcej niż mówisz. Pamiętaj, że masz dwoje uszu i jedne usta. Najlepszy stosunek to 60% słuchania i 40% mówienia.