Zaznacz stronę

Istnieje wiele dobrych sposobów, żeby spędzić swój weekend poza oczywistym odpoczynkiem (co, jak na ironię, jest trudne dla wielu liderów).

Praca na pewno NIE znajduje się na liście. Ostatnie badania pokazują, że korzyści z całkowitego oderwania się od naszej pracy są korzystne. Praca i brak zabawy sprawiają, że stajesz się nudnym przywódcą.

Jeśli myślisz, że musisz trochę popracować w weekendy, myślę, że zdecydowanie przesadzasz. Co takiego jest w twojej pozycji, która wymaga od ciebie pracy przez dwa dodatkowe dni, kiedy inni robią to w pięć dni? (I nie mówię o sporadycznej konieczności poświęcenia kilku dodatkowych godzin).

Więc co robić?

  1. Zaplanuj coś z członkami rodziny. Najlepiej jest poczekać na propozycję od partnera i/lub dzieci – to najlepsza recepta na nic nie robienie. Wybierz działanie i zaplanuj je. Zrób to w możliwie zabawny sposób. Ale upewnij się, że pozwala na interakcję z tymi, których kochasz, a nie tylko na siedzeniu z nimi w tym samym pokoju.
  2. Przeczytaj jakąś fikcję. Spędziłem lata czytając przede wszystkim literaturę faktu. To jest decyzja, której żałuję. Wielka fikcja (niekoniecznie fikcja listy bestsellerów) może być równie edukacyjna jak każda literatura faktu i często lepsza, ponieważ angażuje zarówno emocje, jak i intelekt. Nauczyłem się wiele z dobrej fikcji i ty też możesz.
  3. Idź na długi spacer. Jest to łatwiejsze do zrobienia niż siedzenie na krześle i zastanawianie się nad swoim życiem.
  4. Zdrzemnij się. Ustaw alarm i odłóż telefon na 15-30 minut. W przeciwnym razie możesz spać zbyt długo i zepsuć swoje naturalne rytmy snu. Krótka drzemka w sobotę lub niedzielę jest niesamowicie odświeżająca.
  5. Zrób coś dla kogoś innego. Może to być proste, jak przekazanie odzieży lub książek do schroniska dla bezdomnych.

Wielu liderów uwielbia strukturę i cel tygodnia pracy. Wiem, że tak. Jednak nie pozwól, aby zanegowało to wiele korzyści, które można uzyskać dzięki robieniu przyjemnych rzeczy w weekend.