Zaznacz stronę

Pierwsze godziny dnia mają moc kształtowania reszty dnia. Gorączkowy i frustrujący początek może mieć wpływ na kolejne. Ludzie, którzy odnieśli sukces, mają poranne rytuały, aby stworzyć solidną bazę na produktywny dzień. Oto cztery rzeczy, które proponuję rozważyć:

  1. Zacznij od opowiadania o dobrych rzeczach w swoim życiu z poprzedniego dnia. Eksperci od szczęścia zalecają przywołanie trzech dobrych rzeczy. Należy myśleć o tym, co jest dobre w życiu. Nie zaprzecza to żadnym wyzwaniom, przed którymi stoimy, ale zmienia nastawienie. To, za co musisz być wdzięczny, jest równie ważne jak wszelkie trudności, z którymi możesz się zmierzyć.
  2. Medytuj lub módl się. Różnica zależy od twojego światopoglądu, ale chodzi o oczyszczenie głowy i stworzenie spokoju i skupienia. Jeśli zaczniesz dzień zmasakrowany, możesz przejść w takim stanie przez cały dzień.
  3. Pomyśl o jednej lub dwóch głównych rzeczach, które chcesz osiągnąć. Będziesz zajęty mnóstwem drobiazgów, co może powstrzymać cię od ścigania i osiągania wielkich rzeczy. Gdybyś mógł wykonać jedną lub dwie ważne rzeczy każdego dnia, byłbyś konsekwentnym producentem w każdej wykonywanej pracy.
  4. Zrób coś fizycznego, jak ćwiczenia. Ruszaj swoim ciałem, aby Twój mózg się poruszał. To nie musi być szczególnie męczące – chyba że chcesz, żeby było – coś, co może cię szybko ożywić.

Zacznij swój dzień dobrze, a znacznie poprawisz sposób, w jaki spędzasz resztę.