Zaznacz stronę

Pytając ludzi czy chcą być świetni, czy robią świetne rzeczy, wszyscy mówią: „Tak”. Nigdy nie mówią, że chcą być przeciętni. W każdym z nas jest pragnienie wielkości, ponieważ nigdy nie mieliśmy być przeciętni. Bóg zasiał to pragnienie w naszej duszy. Dlatego zawsze dążymy do poprawy. Wynalazcy i inżynierowie zawsze starają się tworzyć lepsze telefony, samochody, maszyny, samoloty i produkty. Reżyser tworzy film i chce zrobić jeszcze lepszy film. Sportowiec chce stać się silniejszy i szybszy. Muzyk ma przebojową piosenkę, a następnie chce stworzyć kolejny hit. Częścią naszej ścieżki jako człowieka jest wprowadzanie innowacji, ewolucja, rozwój, ulepszanie i przekraczanie granic tego, co jest możliwe. Istnieją cztery etapy, przez które każdy, kto dąży do wielkości, będzie przechodził podczas swojej podróży.

  1. Etap przygotowania – tutaj przygotowujesz się do bycia wielkim – tam, gdzie twoje działania spełniają twoje pragnienie – gdzie codziennie się pojawiasz i wykonujesz pracę, której wymaga wielkość. Trzeba dbać o przygotowanie i przyjęcie procesu, który prowadzi do poprawy i wzrostu. Zobacz siebie jako artystę oddanego swojemu rzemiosłu, a z czasem stworzysz arcydzieło.
  2. Etap sadzenia – to miejsce, w którym sadzisz siebie tam, gdzie jesteś, i pozwalasz sobie i swoim talentom, aby były użyte dla większego celu. To tutaj postanowiłeś służyć IM zamiast SOBIE. Tak jak nasienie musi podporządkować się ziemi, tak Ty musisz poddać swoje ego i postawić swój zespół i innych na pierwszym miejscu. Musisz mieć ego, aby być wielkim, ale musisz je porzucić i służyć innym, aby być najlepszym.
  3. Etap wzrostu – kiedy sadzisz siebie i pozwalasz sobie na większy cel, stajesz się liderem, jakim masz być. Częścią tego procesu jest etap wzrostu, w którym doświadczysz triumfów i sukcesów. Dzięki temu będziesz wiedzieć, że jesteś na właściwej drodze. Jednak na tym etapie doświadczysz również „przycinania”. Kiedy jesteś przycinany, wygląda na to, że zostałeś zniszczony, jednak nie jest to prawda. Podobnie jak krzew, który został przycięty, przycinanie ma pomóc w pełniejszym rozwoju. Wielu poddaje się na tym etapie, ponieważ myślą, że kiedy zostali przycięci, są skończeni. Uważają, że to już koniec, więc nigdy nie dotrą do ostatniego etapu. Nie przestawaj. Idź dalej i będziesz się rozwijał.
  4. Etap żniw – to miejsce, w którym czerpiesz korzyści z całej swojej ciężkiej pracy, sadzenia i uprawy. To tam produkujesz owoce w swoim życiu i owoce w życiu innych. Powodem, dla którego przechodzimy przez te cztery etapy i dążymy do wielkości, jest to, że w procesie stajemy się kimś, kto potrafi wydobyć wielkość w innych. Pokazujemy innym, jak wygląda wielkość i inspirujemy innych, by sami dążyli do wielkości. Być może nie doświadczyliście jeszcze żniw, ale nie pozwólcie, by powstrzymało to was od przygotowania i sadzenia nasion. Przejdź przez proces. Nie poddawaj się, gdy jesteś przycinany. Może minąć trochę czasu, ale pamiętaj… zbliżają się żniwa.