Zaznacz stronę

7 sposobów: jak inteligentni liderzy stają się jeszcze bardziej inteligentni?

  1. Traktuj negatywne opinie jak partnera. Poszukuj. Powitaj. Poznaj. Pokochaj. Szanuj ludzi, którzy cię poprawiają. Negatywne opinie konfrontują cię i zmieniają; pozytywne utwierdzają cię w przekonaniu, że jesteś najlepszy. Obrona przed krytyką sprawia, że ​​jesteś głupi.
  2. Porównuj w górę, a nie w dół. Porównaj siebie z inteligentnymi ludźmi. Głupi ludzie uważają, że są mądrzejsi od wszystkich. Nie myśl o sobie jako o głupku, po prostu odnajdź swój własny blask.
  3. Honorowi zdobywcy. Kiedy honorujesz zdobywców, otwierasz swój umysł, aby uczyć się od nich. Głupi liderzy minimalizują żwawość, umiejętności i inteligencję potrzebną do osiągnięcia postępu i osiągnięcia wyników. „O! To było łatwe.” Konieczność wygrania zamyka serca na osiągnięcie innych celów.
  4. Przestań powtarzać głupie zachowania. Wszystko, co wydaje się być w porządku, wcale takie nie jest. Ludzie, którzy głupio się zachowują, ignorują przesłanie powracającej frustracji. Nie osiągnąłeś więcej, ponieważ masz nadzieję, że to nieefektywne zachowanie stanie się magicznie skuteczne.
  5. Uznaj słabość. Twój ostry mózg zniknie szybciej niż myślisz. Arogancja czyni cię głupim. Pokora otwiera twoje serce. Mądrość jest sprawą serca, a nie głowy.
  6. Słuchaj dłużej niż to konieczne.
  7. Kontroluj swój temperament.

Bonus: dążenie do mądrości jako pierwsze dążenie do życia. Dążeniem do mądrości nie jest szczęście, miłość ani sukces, to mądrość.

Jakie zachowania lub postawy czynią inteligentnych liderów jeszcze mądrzejszymi?