Nasz zespół

Piotr Wiśniewski

Piotr Wiśniewski
Dyrektor Zarządzający DB77

Zanim powołaliśmy do życia DB77 przez ponad dziesięć lat pracowałem w obszarze zarządzania przedsiębiorstwami, w tym dużymi zakładami produkcyjnymi. Moje doświadczenie obejmuje również ponad sześć lat pracy w międzynarodowym przedsiębiorstwie z branży motoryzacyjnej (z oddziałami w Europie, Chinach, Indiach, Brazylii i w regionie NAFTA). W pracy konsultanta czerpię także z zasobów gromadzonych w trakcie wieloletniej praktyki w zawodzie doradcy podatkowego.

Niedawno udało mi się spełnić jedno ze swoich marzeń, kończąc General Management Program na Harvard Business School. W 2009 roku obroniłem tytuł doktora Nauk o Zarządzaniu na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu.

Do tej pory najważniejszym z realizowanych przeze mnie projektów było przejęcie dostawcy globalnego producenta komponentów samochodowych – przedsiębiorstwa znajdującego się w upadłości, złożonego z czterech niezależnych oddziałów zlokalizowanych w kilku krajach. Dostawca ten w ciągu kilku lat rozwinął swoją działalność, czego dowodem jest szereg nagród przyznanych przez takie firmy jak: VW, Audi, BMW Jaguar Land Rover.

W życiu zawodowym stawiam na pasję i doświadczenie. To dlatego jestem dumny, że DB77 mogę współtworzyć z zespołem, który podziela moje wartości i dzięki temu razem możemy osiągać założone cele.

Paweł Kaliński

Paweł Kaliński
Dyrektor Działu Prawnego DB77

W pracy z naszymi Klientami chciałbym dzielić się posiadanym dziesięcioletnim doświadczeniem w zakresie korporacyjnego doradztwa prawnego, bieżącej obsługi prawnej spółek oraz prowadzeniem negocjacji prawnych i finansowych.

Przed założeniem DB77 efektywnie zarządzałem dużymi działami prawnymi wewnątrz przedsiębiorstw zarówno polskich, jak i zagranicznych.
Pewnie czuję się także na polu obsługi prawnej projektów finansowanych oraz projektów opartych o dotacje unijne.
Jako dyrektor działów prawnych byłem odpowiedzialny m.in. za:
• kompleksową koordynację międzynarodowych zespołów prawnych i bieżące wsparcie centrali podmiotów działających na 4 kontynentach,
• kierowanie zespołem corporate governance and compliance,
• międzynarodowe wsparcie w negocjacjach m.in. ze związkami zawodowymi nie tylko na terenie Polski ale i w takich krajach, jak Włochy, Francja, Meksyk czy Brazylia.

Jestem także Partnerem w Kancelarii Celińska Kaliński Mikołajczyk sp. p.

Duża łatwość w nawiązywaniu i podtrzymywaniu relacji z klientami sprawia, że świetnie odnajduję się na styku obszarów prawa i gospodarki.

Wolne chwile staram się spędzać w sposób aktywny. Pasjonuję się żeglarstwem oraz podróżami motocyklowymi.

Marcin Żurawik

Marcin Żurawik
Partner DB77 Consulting

Jestem absolwentem Politechniki Śląskiej. Dysponuję ponad sześcioletnim doświadczeniem pracy w branży motoryzacyjnej głównie w zakresie zarządzania projektami. Świadczyłem swoje usługi dla dostawcy Tier 1 operującego na czterech kontynentach. W trakcie swojej ścieżki zawodowej brałem bezpośredni udział w projektach m.in. związanych z relokacją zakładów produkcyjnych w Europie i Ameryce Południowej z branży motoryzacyjnej oraz w transakcjach typu M&A. Posiadam również doświadczenie w bezpośrednim kontakcie z klientami OEM, które zdobywałem na stanowisku Kierownika do Spraw Kluczowych Klientów.

W życiu zawodowym i osobistym stawiam na nieustanny rozwój oraz zdobywanie nowych umiejętności. Nie boję się wyzwań, a każde z nich traktuję jako kolejne źródło wiedzy i doświadczenia. Cenię sobie także dobre relacje ze współpracownikami, które są dla mnie kluczem do osiągnięcia wspólnego celu.

Moje życie prywatne wypełnia rodzina i sport. Jestem zapalonym kolarzem i często biorę udział w zawodach MTB oraz XC. Lubię także podróże, a zwłaszcza takie, które dają możliwość odkrywania, poznawania i smakowania nowego kawałka świata.

Dlaczego my

Trzon zespołu stanowią eksperci mający duże doświadczenie w zarządzaniu łańcuchem dostaw w branży motoryzacyjnej na całym świecie.

Robimy to ponieważ:

 • Posiadamy szerokie umiejętności i kompetencje
 • Stanowimy bardzo zmotywowany zespół
 • Pomimo zdobytego doświadczenia chętnie poszerzamy swoją wiedzę
 • Uważamy, że na rynku brakuje tego rodzaju profesjonalnych usług
 • Szyjemy na miarę – rozumiemy potrzeby klienta, a indywidualne podejście do klienta stało się naszym zwyczajem

Wiemy, że potrafimy i chcemy to robić

Kim jesteśmy

document-3268750_1280

Nasze wartości

Uczciwość i transparentność

Niezależnie od rodzaju i skali problemu te wartości są dla nas najistotniejsze. Taki etos pracy w sposób bezpośredni przekłada się na budowanie wspólnego zrozumienia i zaufania. W naszej ocenie te cechy stanowią jedyną solidną podstawę sukcesu.

Efektywność

Właściwe rozwiązanie problemu przyczynia się do zmniejszenia nieefektywności, potrzebnych środków i wymaganego czasu, dlatego zawsze szukamy optymalnych rozwiązań, a problemy traktujemy jako wyzwania. Zespół DB77 charakteryzuje działanie szybkie i skuteczne.

Pasja, doświadczenie i samodoskonalenie

Dysponujemy wiedzą i kompetencjami, które na przestrzeni lat weryfikowało zdobywane przez nas doświadczenie. Naszą główną motywacją do działania jest chęć dzielenia się wiedzą i doświadczeniem, które przekładają się na poprawę efektywności działania naszych klientów. Nie poprzestajemy jednak na zdobytej do tej pory wiedzy, ale stawiamy na ciągłe samodoskonalenie.

Grafika główna

Nasza historia

Jesteśmy zespołem, który wywodzi się z branży motoryzacyjnej, z jednego ze średniej wielkości dostawców komponentów (Tier 1) o wyjątkowej historii.

Nasz zespół dokonał pełnej restrukturyzacji przedsiębiorstwa zlokalizowanego na trzech kontynentach, podwajając jego obroty i liczbę klientów. Dzięki temu firma zyskała nowoczesny wizerunek i wypracowała zyski.

Kolejnym naszym sukcesem było ukończenie przejęcia globalnego dostawcy Tier-1 w upadłości – realizowanego równolegle w czterech krajach na trzech kontynentach.

Doświadczenie, zdobyte przez nas na przestrzeni lat, pozwala nam działać szybko i skutecznie.

Nie boimy się podejmować nowych wyzwań. To co dla innych jest niemożliwe, dla nas jest kwestią czasu.

Jak działamy

Kultura

Kultura

Cechuje nas:

 • Duże zaangażowanie na każdym etapie realizacji projektu, które jest kluczem do sukcesu i naszą przewagą konkurencyjną
 • Wewnętrzna motywacja pozwalająca nam na utrzymanie wysokiej wydajności
 • Rzetelne działanie
 • Podejście, które zakłada, że problemy klientów są naszymi problemami

Metoda

Metoda

Organizacja typu LEAN

 • Szczupła organizacja = efektywność i kontrola kosztów
 • Dedykowany zespół dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb
 • Profesjonalny konsultant nadzorowany przez Partnera Wykonawczego DB77
 • Planowanie, wykonanie, sprawdzenie, reagowanie

Metodyka pracy oparta na ISO/TS

System pracy zbudowany jest na bazie standardów branży motoryzacyjnej – pracujemy w oparciu o praktykę i doświadczenie zdobyte w świecie automotive.

Technologia

Technologia

Komunikacja i raportowanie przy użyciu Platformy AQ Report

Stworzyliśmy własny model komunikacji i raportowania, ponieważ znamy wartość prawidłowej wymiany danych. AQ Raporting ® to platforma zbudowana w celu zapewnienia natychmiastowego dostępu do informacji.

Wsparcie krytycznych przesyłek – eGPS Logistic Platform ®

Pilna przesyłka wymaga szczególnej uwagi. Dzięki platformie eGPS Logistic Platform ® gwarantujemy, że towar bezpiecznie i na czas dotrze na miejsce.

Zgodność z normami bezpieczeństwa informacji ISO 27001

Szczególną wartością firmy jest jej wiedza, dlatego dbamy o to, aby była odpowiednio chroniona. Nasza praca jest wykonywana zgodnie z najwyższymi standardami, pod nadzorem certyfikowanych audytorów.

Lokalizacja

Lokalizacja

Zasięg globalny

Zastosowana metodyka pracy zapewnia nam – podobnie jak naszym klientom – możliwość wykonywania pracy na całym świecie.

Rozbudowana sieć kontaktów na czterech kontynentach

Dysponujemy rozległą siecią współpracowników i partnerów, którą zbudowaliśmy na przestrzeni wielu lat pracy w międzynarodowym środowisku.

Wysoka mobilność zespołów zadaniowych

Nasze zespoły cechuje: wysoka motywacja, elastyczność i gotowość do pracy w dowolnym miejscu.

Nasz cel

To co nas wyróżnia to doświadczenie, rzetelność i kompleksowość usług. Naszą najważniejszą wartością jest satysfakcja klienta oraz osiągnięcie wymiernych rezultatów, które przekładają się na wspólny sukces. Razem dążymy do celu. Naprawiamy to, co zepsute i budujemy to, czego jeszcze nie ma.

Zaufali nam

Osiągnięcia

 

Najważniejszym projektem realizowanym przez zespół DB77 było przejęcie z upadłości oraz gruntowna reorganizacja Grupy Maflow. Projekt Maflow realizowany był w okresie 5 lat. W tym czasie wyniki finansowe grupy zostały poprawione ze 120 mln zł straty do 18 mln zysku odnotowanego w 1 kwartale 2016 roku.

Organizacja pomiędzy 2011 a 2016 rokiem wzrosła o 1000 osób i osiągnęła liczbę 3500 pracowników. Łącznie dostawy realizowane były na 127 liniach produkcyjnych klientów na całym świecie.

Za realizację projektu Maflow otrzymaliśmy wiele nagród, w tym nagrodę dla najlepszego dostawcy globalnego VW w 2014 roku, a Piotr Wiśniewski jako CEO Maflow otrzymał nagrodę Managera Roku 2014 rynku automotive w Polsce.

Uruchomione zostały nowe zakłady w Indiach i Meksyku, a pozostałe zakłady Grupy zostały głęboko zrestrukturyzowane (mapa zakresu realizacji projektu na schemacie). Globalne rozlokowanie zakładów zapewniło możliwość dostaw dla wszystkich zakładów produkcyjnych globalnych producentów samochodów osobowych i ciężarowych.

 

 

W czasie pracy zespołu DB77 w Grupie Maflow Spółka została nominowana do 174 projektów oraz z sukcesem uruchomiła projekty dla większości producentów samochodów na świecie o wartości około 800 mln euro (klienci oraz projekty realizowane dla nich na schemacie obok).

Części produkowane w zakładach grupy Maflow montowane były do 11 mln pojazdów rocznie na terenie całego świata od Japonii po Patagonie.

Zespół DB77 przeprowadził skutecznie 8 programów podwyżkowych w których podniesiono ceny wyrobów gotowych zamawianych przez producentów samochodów do 17 do 38%.

W 2016 roku gdy DB77 kończyło okres 5 lat przebudowy Grupy Maflow, przychody Grupy były na poziomie 240 mln euro rocznie. Rentowność EBITDA sięgała 10%. Nowe projekty stanowiły 60% portfela zamówień.  Dla szeregu odbiorców Maflow stało się jedynym dostawcą danego komponentu.

 

 

Główne obszary naszych kompetencji oraz doświadczenia

Kluczowi członkowie zespołu DB77 przez 7 lat wspólnie zrealizowali wiele projektów w zakresie przejęć i restrukturyzacji oraz rozwoju organicznego przedsiębiorstw produkcyjnych na terenie całego świata, głównie  w obszarze branży automotive.

Nasz flagowy projekt obejmował:

 • Reorganizację przejętej od syndyków masy upadłościowej zakładów w Europie oraz w krajach BRIC;
 • Restrukturyzację nierentownych zakładów produkcyjnych Grupy Maflow;
 • Odbudowę relacji z producentami samochodów osobowych i ciężarowych (BMW, GM, Jaguar, Land Rover, Volvo, Porsche, Daimler, VW);
 • Realizację inwestycji typu green i brownfield – budowa zakładów produkcyjnych w Indiach i Meksyku;
 • Rozszerzenie działalności – pozyskanie nowych zleceń jako Tier 1 wartych około 800 mln euro.

Obecnie koncentrujemy się na:

 • Rozwoju dostawców Tier 1 oraz Tier 2 dla rynku automotive w tym na zlecenie OEM;
 • Procesach reorganizacji i transformacji przedsiębiorstw pod względem tak twardych, jak i miękkich kompetencji;
 • Działaniach na rzecz osiągnięcia wzrostu efektywności produkcji zakładów produkcyjnych (Lean Management);
 • Obniżaniu kosztów całkowitych wytwarzania wyrobów;
 • Renegocjacjach kontraktów handlowych z odbiorcami i dostawcami;
 • Handlowych oraz operacyjnych badaniach due diligence oraz analizach potencjału wzrostu po przejęciu.

Metoda

Wszyscy członkowie zespołów DB77 mają 10-letnie bądź większe doświadczenia na stanowiskach eksperckich i managerskich w fabrykach z branży automotive. Nasz zespół reprezentuje wszystkie główne procesy występujące w zakładach Tier 1 oraz Tier 2.

Preferowaną przez nas formą rozliczenia jest wynagrodzenie za sukces, ponieważ jesteśmy pewni realizacji  zakładanych celów.